Karalienės Mortos vardas

Kunigaikštienė Morta buvo vienintelė Lietuvos karalienė, karaliaus Mindaugo žmona. Jį  pasirinkome dėl vertybių, kurios išlieka aktualios ir šiandien:

• Tai Karalienės Mortos modernių idėjų puoselėjimas, tvirtas charakteris, gebėjimas derinti šeimą ir darbą dar XIII amžiuje.
  • Lietuvoje beveik nėra mokyklų, pavadintų intelektualių, autoritetingų ir Lietuvai nusipelniusių moterų vardais. Pasirinkę šį vardą, skleidžiame žinią apie moteriškas vertybes.
  • Esame asmeniškai įkvėpti Karalienės Mortos premijos, skiriamos talentingiausiems vaikams už pasiekimus meno srityse. Karalienės Mortos mokyklos vadovės ir steigėjos dr. Austėjos Landsbergienės giminaitė – Vilniaus universiteto profesorė, literatūros tyrinėtoja, kritikė Elena Nijolė Bukelienė 2005 m. buvo apdovanota medaliu „Morta Lietuvos Karalienė“. „Kai gimė mūsų pirmoji dukra ir nusprendėme jai duoti Mortos vardą, mano vyro Gabrieliaus močiutė Elena atvažiavo ir padovanojo medalį savo pirmai proanūkei sakydama, kad jis bus prasmingesnis mūsų rankose.“